Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Znamy laureatów konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2020” z Gminy Żukowo

4 sierpnia 2020

4 sierpnia br. w ramach konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2020” odbywającego się na terenie Gminy Żukowo, wyłoniono laureatów w kategoriach „Wieś” oraz „Zagroda”. Zdobywcy pierwszych miejsc przechodzą do szczebla wojewódzkiego.

Podczas uroczystego podsumowania konkursu, do którego przystąpiło i zakwalifikowało się 15 gospodarstw rolnych oraz 2 wsie, dyplomy i nagrody wręczył Wojciech Kankowski Burmistrz Gminy Żukowo, Witold Szmidke Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Andrzej Karczewski Radny oraz Przewodniczący Komisji. Obecna była również Regina Kleina Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego.

Burmistrz podziękował uczestnikom konkursu za wkład w upiększanie gminy i podkreślił, że przyjeżdżający widzą jak gmina Żukowo zmienia się na lepsze. Zapewnił również, że Urząd Gminy w Żukowie zawsze będzie wspierał konkurs „Piękna Wieś Pomorska”.

W kategorii „Wieś” I miejsce przyznano wsi Małkowo, a dyplom, upominek oraz nagrodę w postaci bonu do wykorzystania w centrum ogrodniczym, odebrała sołtys Elżbieta Gruba. II miejsce otrzymał Glincz – dyplom, upominek i bon przekazano na ręce sołtys Izabeli Małycha.

W kategorii „Zagroda” wyłoniono następujących laureatów:

I miejsce:
- Dorota i Ryszard Szreder Żukowo,
II miejsce:
- zagroda rolnicza agroturystyczna Gertruda i Jerzy Walder - Sulmin,
- zagroda rolnicza Mariusz Bigus - Leźno,
- zagroda rolnicza Stefan Pyszka - Skrzeszewo,
- zagroda rolnicza Marzena i Piotr Skierka - Łapino Kartuskie
III miejsce:
- zagroda rolnicza Piotr i Urszula Połomscy - Małkowo,
- zagroda rolnicza Zuzanna Ptach - Miszewo,
- zagroda rolnicza Hirsz Arleta - Żukowo.

Przyznano również wyróżnienia dla ośmiu „Zagród”:

- Danuta Hasse - Miszewo
- Tadeusz Kreft – Borkowo
- Piotr Lewandowski - Miszewo
- Wioletta Drewing - Glincz
- Krystyna i Franciszek Młyńscy - Pępowo
- Gruba Elżbieta - Małowo
- Zenon Lejk - Małkowo
- Marek Siebert - Żukowo

„Zagrody” otrzymały dyplomy, upominki, bony oraz kwiaty. Zagrody i wsie ocenione zostały na podstawie przeprowadzonych dwóch kontroli wyjazdowych w dniach 24 i 25 czerwca br. przez komisję w składzie: Andrzej Karczewski - Przewodniczący Komisji, Barbara Turzyńska – Członek Komisji, Piotr Lewna – Członek Komisji,  Agnieszka Knapińska - Członek Komisji. Komisja dokonała podsumowania konkursu zgodnie z obowiązującym regulaminem.

Zachęcamy do obejrzenia wystapienia Burmistrza Gminy Żukowo podczas rozstrzygniecia konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2020".


Informację wprowadził(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2020-08-04)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij