Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Ulice św. Siostry Faustyny i Wierzbowa oficjalnie otwarte!

29 maja 2020

Inwestycję oficjalnie otwarto w skromnym gronie i z zachowaniem szczególnej ostrożności.  Jej zakres polegał przede wszystkim na wykonaniu nawierzchni bitumicznej o łącznej długości ok. 330m i szerokości 6m.


Wykonany został również pas zieleni oraz chodnik jednostronny, a także oświetlenie. Istniejące wjazdy zostały dostosowane do nowobudowanej nawierzchni, powstały też wjazdy na teren parkingu i promenady kościelnej przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie. Zakres prac obejmował również budowę dwóch wyniesionych przejść dla pieszych oraz budowę kanalizacji deszczowej i połączenie jej z istniejącym systemem odwodnienia.

Nieprzypadkowa jest lokalizacja inwestycji. Odcinek łączy się bowiem z drogą krajową nr 20 i ruch samochodowy w tym miejscu jest ogromny. Dodatkowo, przy ul. św.Siostry Faustyny znajduje się kościół parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie, która skupia około 5 tys. wiernych. Dzięki zadaniu znacznie poprawi się bezpieczeństwo w tym miejscu.

Wykonawcą prac była firma Kruszywo Sp. z o.o. z Linii. Wartość robót budowlanych to ok. 850 tys. zł, z czego 50% stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

- W tych trudnych czasach, gdy wpływy do budżetu są coraz mniejsze, każde wsparcie finansowe dla naszych zadań jest bardzo ważne – mówi Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski. – Dziękuję za to dofinansowanie, tym bardziej, że mówimy o zadaniu, które ma tak duży wpływ na bezpieczeństwo naszych Mieszkańców.

W spotkaniu udział wzięli również Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Przewodniczący Rady Miejskiej Witold Szmidtke oraz Radna z os. Nowe Maria Byczkowska. Wojewoda przekazał na ręce Burmistrza podpisane umowy na dofinansowanie ul. Pszennej w Baninie i ul. Jarzębinowej w Leźnie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-05-29)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij