Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Trwają prace przy parku Jeziorko

25 maja 2020

Żukowski park nad jeziorkiem niedługo wzbogaci się o kolejną atrakcję – ścieżkę dydaktyczną. Znacznie ułatwione zostanie również dotarcie do niego. Właśnie rozpoczęły się prace budowlane przy tej inwestycji. Jest to obszar wskazany przez mieszkańców Żukowa do realizacji Budżetu Obywatelskiego w 2018r.

W chwili obecnej zarówno na ul. Parkowej jak i nad jeziorkiem wykonywany jest ciąg pieszy. Trwa również opracowywanie tablic informacyjnych celem podkreślenia walorów przyrodniczych obszaru objętego projektem.

Przypominamy, że na zakres prac składa się między innymi montaż małej architektury: ławki, tablice edukacyjne, kierunkowe i gatunkowe, stojaki na rowery i pojemniki na odpady. W parku znajdą się również dwie nowe altany rekreacyjne, parking na 10 pojazdów, lampy solarne, a tereny zielone zostaną odpowiednio zagospodarowane.

Brzeg jeziorka zostanie oczyszczony, wykonane zostaną też opaski brzegowe. Znacznie ułatwione zostanie dojście do parku, dzięki wykonaniu ciągu pieszego o długości ok. 1,8 km.

Koszt prac to 1 196 000,00 zł, z czego 643 825,81 zł stanowi dofinansowanie. Termin wykonania prac przewidziany jest na lipiec tego roku.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. „Ukierunkowanie ruchu turystycznego w Gminie Żukowo i Gminie Chmielno poprzez utworzenie ścieżek dydaktycznych oraz zagospodarowanie terenów ważnych przyrodniczo”. Realizowanego w ramach Działania 11.4 Ochrona różnorodności biologicznej RPO WP 2014-2020 . Wartość dofinansowania całego projektu: 1.598.787,82 zł.


Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij