Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Światowe Finały Odysei Umysłu

25 lipca 2018

Na Iowa State University w Ames (USA) odbyły się 39 Finały Światowe Odysei Umysłu, w których to Polskę reprezentowali młodzi mieszkańcy Gminy Żukowo - Kinga Marszałkowska, Przemysław Kvapil, Marcel Podlewski (reprezentujący OTP DAMB z Gdańska) oraz Kajetan Dulian (LO V z Gdańska).

Odyseja Umysłu to największy na świecie konkurs kreatywnego rozwiązywania problemów, który ma na celu rozwój zdolności twórczych młodych ludzi. Drużyny (od 5 do 7 osób) przygotowują się do wybranego przez siebie zadania długoterminowego w ciągu kilku miesięcy, a rozwiązanie problemu przedstawiają w formie 8-minutowej inscenizacji. Sami piszą scenariusze, przygotowują kostiumy, scenografię oraz projektują i wykonują nowatorskie urządzenia techniczne. Uczą się pracy w zespole, tolerancji dla odmiennych pomysłów, podejmują inicjatywę i ryzyko. Drużyna dodatkowo bierze udział w zadaniu niespodziance (tzw. "spontan"), którego treści nie zna do ostatniej chwili, a rozwiązanie musi przygotować w ciągu kilku minut.

W tym roku na Finałach Światowych spotkało się ponad 850 drużyn z całego świata. Biało-Czerwoni okazali się najlepsi. Nasza reprezentacja była najsilniejsza ze wszystkich, bijąc dotychczasowy rekord i zdobywając łącznie aż 14 trofeów: 4 złote, 3 srebrne, 5 brązowych i 2 prestiżowe nagrody Ranatra Fusca za wybitną kreatywność. Kinga Marszałkowska i Przemek Kvapil wraz ze swoją drużyną zajęli pierwsze miejsce i zdobyli Mistrzostwo Świata w problemie vehicle "Do boju w trójboju" w grupie wiekowej III, zaś Kajtek Dulian z drużyną w problemie performance "Nieziemska miejscówka" w grupie wiekowej III, zdobył Brązowy Medal.

[tekst: Przemysław Kvapil]


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-07-25 12:02:56)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2018-07-25 12:14:02)
Liczba odwiedzin: 498
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij