Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Ślubowanie pierwszaków i Święto Patrona szkoły w Pępowie

22 października 2019

14 października br. w Szkole Podstawowej w Pępowie odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. Z kolei uczniowie klas ósmych udali się do Czeczewa, gdzie oddali cześć patronowi szkoły ppor. Klemensowi Wickiemu przy obelisku poświęconym jego pamięci. W uroczystościach brali udział m.in. przedstawiciele Urzędu Gminy w Żukowie oraz Delegatury Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Kościerzynie.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej jest już tradycyjnie w szkole podstawowej w Pępowie świętem pierwszoklasistów, którzy właśnie wtedy składają ślubowanie i są uroczyście pasowani na uczniów. W tym roku ślubowanie złożyły dwie klasy pierwsze, które razem ze swoimi wychowawczyniami przygotowały program artystyczny. Oprócz uczniów, rodziców i nauczycieli wydarzenie swoją obecnością zaszczycili: starszy wizytator Delegatury Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Kościerzynie Halina Knapińska, Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Witold Szmidtke wraz z zastępcą Albinem Bychowskim, przedstawiciel Komisji Oświaty i Kultury Rady Miejskiej Adam Stromski, przedstawiciele Rady Rodziców Karol Tomczuk i Justyna Śliwicka, sołtys Pępowa Katarzyna Wierczyńska, a także przedstawiciele duchowieństwa ks. senior Stanisław Gackowski i proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Żukowie ks. Czesław Las.

Po uroczystym ślubowaniu pierwszoklasiści otrzymali prezenty od KGW z Pępowa, Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły i od swoich kolegów z klas drugich. Burmistrz złożył nauczycielom życzenia z okazji ŚKEN oraz wręczył Nagrody Burmistrza za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej paniom Marii Laskowskiej i Marii Byczkowskiej. Nagrody nauczycielom wręczył również dyrektor szkoły, Zenon Byczkowski. Przekazano także kwiaty i życzenia od Bogdana Janickiego, syna patrona szkoły. Po zakończeniu uroczystości wszyscy udali się do przyszkolnego parku, by zgodnie z tradycją posadzić pamiątkowe drzewko.

14 października to również Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Pępowie,  ppor. Klemensa Wickiego. Każdego roku najstarsze klasy udają się do Czeczewa, by oddać cześć Klemensowi Wickiemu przy obelisku poświęconym jego pamięci. Uczniowie klas ósmych złożyli znicze i kwiaty oraz odczytali biografię Patrona i jego testament. Klasom ósmym towarzyszyły m.in. ich wychowawczynie oraz przedstawiciel Komisji Oświaty i Kultury Rady Miejskiej Adam Stromski.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Pępowie


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-10-22 10:24:18)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2019-10-22 10:24:30)
Liczba odwiedzin: 202
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij