Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Rolnicy z Belgii odwiedzili Haase Farm

13 czerwca 2018

Ponad dwudziestoosobowa grupa rolników z Belgii, podczas swojego pobytu w Polsce, zawitała także do gminy Żukowo, by zwiedzić jedno z największych gospodarstw rolnych w okolicy – Haase Farm.

Goście zainteresowani byli zarówno tym, co jest uprawiane na gospodarstwie, jak i jakie ceny w Polsce otrzymuje się za tonę ziemniaków, rzepaku czy innych zbóż. Pytali także o strukturę ziemi, stosowanie nawozów oraz oprysków na stonkę i inne choroby upraw. Pod wrażeniem byli również sprzętu wykorzystywanego przez rodzinne gospodarstwo.

Haase Farm to około 300 ha gospodarstwo w Barniewicach, które rolnicy zakupili od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz około 600 ha gospodarstwo w Steblewie na Żuławach i około 700 ha gospodarstwo w Słupsku.

Przedsiębiorstwo rolne Haase Farm nastawione jest na produkcję roślinną. Głównie uprawiają ziemniaki, rzepak, buraki cukrowe, pszenicę, kukurydzę. Bracia Haase utrzymują także w Barniewicach stado bydła mięsnego rasy Limousine.

Podstawą jest dobry sprzęt: cztery kombajny zbożowe, jeden do zbioru kukurydzy, 13 ciągników, do tego przyczepy, siewniki, opryskiwacze, rozsiewacze, agregaty.

W trzech gospodarstwach rodziny Haase pracuje 12 osób. Gospodarze przyjmują też uczniów szkoły rolniczej na praktyki. Wszystkim zapewniają wyżywienie.

Ich gospodarstwo często odwiedzają rolnicy, którzy chcą poznać nowoczesne sposoby gospodarowania i dowiedzieć się, jak funkcjonuje takie przedsiębiorstwo rolne. 

O gospodarstwie opowiadał Władysław Haase wraz ze swoim wnukiem, a o gminie Żukowo informacje przekazała Janina Ulenberg, inspektor Urzędu Gminy w Żukowie.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Wojciech Kruk (2018-06-13 14:26:17)
Informację zmodyfikował(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2018-06-15 07:53:40)
Liczba odwiedzin: 673
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij