Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Warsztaty "Miasto uśmiechem budowane"

11 października 2017

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie realizowane są warsztaty profilaktyczne „Miasto marzeń uśmiechem budowane” Andrzeja Piaseckiego.

Ideą warsztatów jest to, by młody człowiek całkowicie sam, bez żadnej pomocy osób trzecich, poprzez edukacyjną zabawę doświadczył jak niebezpieczne i niepotrzebne nikomu jest spożywanie alkoholu. W komfortowej atmosferze „naukowej” zabawy, uczniowie wspólnie budują miasto marzeń. Każde z dzieci buduje własne konstrukcje według własnego pomysłu i wyobraźni, na samym końcu powstaje jedno duże miasto, zbudowane z 15 tys. klocków – symbol wspólnej ciężkiej, codziennej pracy, wyraz realizacji marzeń i pragnień każdego z osobna i wszystkich razem. Niestety żywy rytm miasta kończy się, kiedy osoby zaopatrzone w specjalne Alkogogle zaczynają spacerować po mieście,: wszyscy stają świadkami niszczycielskiej siły zawartej w alkoholu – ciężka praca, piękne dzieła zostają zburzone i zniszczone w ciągu kilku chwil.

Problem nadużywania alkoholu, w sposób pośredni, dotyka także dzieci. Dlatego świadomość problemu i edukacja z tym związana potrzebna jest już od lat najmłodszych. Problem nie zniknie poprzez odwracanie się od niego. Dzięki powołanej przez burmistrza Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych te ciekawe i kreatywne warsztaty mogą być realizowane w borkowskiej szkole.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2017-10-11 09:13:54)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2017-10-11 09:18:22)
Liczba odwiedzin: 552
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij