Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Projekty międzynarodowe klas IV w SP Banino

12 stycznia 2018

Klasy IV Szkoły Podstawowej w Baninie od początku roku szkolnego intensywnie uczestniczą online w projektach międzynarodowych. Praca odbywa się głównie za pośrednictwem platformy eTwinning oraz programu Erasmus+, ale korzystamy też z tradycyjnych form pocztowych przy wysyłaniu świątecznych kartek. Obecnie prowadzimy aż cztery projekty.

eTwinning oferuje on platformę współpracy dla szkół krajów europejskich, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Dzięki programowi sponsorowane są wyjazdy edukacyjne dla nauczycieli i uczniów w granicach krajów Unii Europejskiej.

Klasa IV d wraz z wychowawcą - nauczycielką języka angielskiego Małgorzatą Buszman prowadzi projekt eTwinning "Nice to meet you". Pracujemy ze szkołami w Hiszpanii (2 szkoły), Francji i Rumunii. W ciągu roku szkolnego uczestniczymy w różnych wspólnych zadaniach. Pierwszym krokiem było otrzymanie i wysłanie pocztówek do naszych partnerów. Listopad i grudzień to krótkie przedstawienie się, projekt logo i kartka świąteczna. Wszystkie zadania wykonujemy na lekcjach.

Klasa IV d wraz z wychowawcą - nauczycielką języka angielskiego współpracuje ze szkołą amerykańską w Beaverton (niedaleko Portland, stan Oregon). Kontakt nawiązaliśmy dzięki jednemu z uczniów - Mateusowi Hasse, który wraz z rodziną mieszkał w USA dwa lata.


Klasy IVa oraz IVe wraz z nauczycielką angielskiego zapoznali swoich nowych penfriends (przyjaciół listownych) i wymieniają się listami oraz kartami pocztowymi ze szkołą w Hiszpanii w mieście Mollerussa. Uczniowie przygotowali krótkie informacje o sobie, a także własnoręcznie wykonali kartki świąteczne. Czekamy teraz na odpowiedź naszych przyjaciół z Hiszpanii.

W planach mamy również udział w programie Erasmus +, który nie tylko umożliwia współpracę online, ale również wyjazdy edukacyjne. Projekt nazywa się "New Challenges for Small Towns" (Nowe wyzwania dla małych miejscowości), jego koordynatorem jest szkoła hiszpańska, a partnerami Polska, Włochy i Portugalia.

W projekcie chcielibyśmy podzielić się inicjatywami i przedsiębiorczością uczniów w zakresie rozwoju naszej miejscowości. Zamierzamy poznać działania lokalnych przedsiębiorców, dowiedzieć się o rynku lokalnych produktów, wesprzeć działania na rzecz integracji społeczności lokalnej. Wniosek do udziału w programie już piszemy, a wyniki naszej pracy i uczestnictwa w wyjeździe poznamy w maju 2018.

[nadesłane]


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-01-12 11:38:41)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2018-01-12 11:43:40)
Liczba odwiedzin: 413
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij