Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Inwestycje drogowe w Żukowie

20 październik 2017

W ostatnim czasie zakończono w  Żukowie trzy duże inwestycje drogowe oraz rozpoczęta zostanie kolejna – modernizacja ul. Jaśminowej.

Budowa ul. Fredry w Żukowie

18 października 2017 r. dokonano odbioru robót budowlanych polegających na budowie ul. Fredry w Żukowie. W wyniku prac powstała droga o nawierzchni z kostki betonowej wraz z chodnikiem na łącznej długości blisko 400 mb. Wykonawcą robót budowlanych było Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Dominik Brzeziński z siedzibą w Sznurkach k. Brodnicy Górnej.

Wartość robót budowlanych wyniosła 604.176,82 zł brutto.

Budowa ul. Fredry była ostatnim etapem realizacji dokumentacji opracowanej dla przebudowy ul. Armii Krajowej na odcinku Żukowo – Pępowo, gdzie pierwsze roboty rozpoczęto w 2014 r. Łącznie w wyniku tego przedsięwzięcia przebudowano drogę na łącznej długości ok. 3,4 km.

Zatoczki przy ul. Armii Krajowej

19 października 2017 r. dokonano odbioru końcowego robót polegających na przebudowie ul. Armii Krajowej w Żukowie i Pępowie poprzez budowę zatok autobusowych wraz z dojściami dla pieszych i budową wjazdów w drogi wewnętrzne – etap I. W wyniku prac utworzono dwie zatoki autobusowe o nawierzchni z kostki kamiennej, przy zatokach zamontowano nowe wiaty przystankowe, dodatkowo utworzono brakujące fragmenty chodnika, wykonano dwa wjazdy w drogi wewnętrzne oraz przebudowano niezbędną infrastrukturę techniczną. Wykonawcą robót budowlanych jest Firma Ogólnobudowlana ARAT Krzysztof Makurat ze Staniszewa.

Wartość tego etapu prac budowlanych opiewa na kwotę 582.197,06 zł brutto.

Ulica Mickiewicza w Żukowie

Zakończyły się prace związane z budową ulicy Mickiewicza w Żukowie. Zmodernizowano 240 metrowy odcinek ulicy. Prace polegały na wykonaniu nowej nawierzchni z kostki betonowej (dotychczasową nawierzchnię stanowiła trelinka betonowa)  na jezdni o szerokości 6 mb oraz chodniku jednostronnym o szerokości 1,5 mb. Wykonawcą była Spółka Komunalna Żukowo.

Koszt wykonania modernizacji ulicy Mickiewicza to ok 350.000 zł brutto.

Ulica Jaśminowa w Żukowie

W listopadzie rozpoczną się prace związane z modernizacją części ulicy Jaśminowej w Żukowie. Wykonana ma zostać nawierzchnia z kostki betonowej na docinku ok. 150 mb wraz z wykonaniem odwodnienia (kanalizacja deszczowa).

Przewidywany koszt wykonania zadania to ok. 300 tys zł brutto.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2017-10-20 12:56:15)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2017-10-23 08:58:57)
Liczba odwiedzin: 1102
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij