Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Goście z Wendelstein w Żukowie

17 maj 2017

W dniach 7-12 maja br. w żukowskim gimnazjum gościliśmy 19 uczniów z gimnazjum w Wendelstein z opiekunami w ramach kontynuacji wymiany polsko-niemieckiej. Na gości czekał ciekawy plan pobytu, który realizowali wraz z 20 uczniami szkoły.

Pierwszego dnia goście zostali przywitani przez panią Dyrektor Mirosławę Żołnę oraz oprowadzeni po szkole. Następnie odwiedzili burmistrza Wojciecha Kankowskiego i przewodniczącego Rady Gminy Witolda Szmidtke, którzy przekazali uczniom informacje na temat miasta i gminy Żukowo oraz obdarowali ich upominkami. Uczniowie mieli także możliwość zwiedzenia nowoczesnej strażnicy OSP w Żukowie. Poniedziałek to również czas, kiedy uczniowie pracowali w grupach nad plakatami tematycznie powiązanymi z Kaszubami oraz nad przewodnikiem po Gdańsku w trzech językach – angielskim, niemieckim i polskim.

We wtorek uczniowie zwiedzili Gdańsk, spacerowali po pięknej Starówce, odwiedzili Bazylikę Mariacką i pokonali setki schodów, aby dostać się na wieżę Bazyliki z punktem widokowym, a następnie udali się do Sopotu, zaś w środę pojechali do Gdyni. Tam zwiedzili statek „Dar Pomorza” i odbyli rejs po porcie Gdynia. W czwartek udali się do Wieżycy, aby wejść na wieżę widokową i podziwiać panoramę Kaszub. Potem pojechali do Szymbarku do Centrum Edukacji i Promocji Regionu, gdzie uczniowie z Polski byli przewodnikami swych niemieckich kolegów i pokazali im między innymi najdłuższą deskę, dom do góry nogami oraz bunkier Gryfa Pomorskiego. Po zwiedzaniu młodzież wspólnie spędziła czas przy ognisku. Po południu odbyła się impreza pożegnalna, będąca podsumowaniem tej edycji wymiany polsko-niemieckiej. Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną na temat wymiany, zaś Pani Dyrektor zaprosiła członków Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Bazuny z Żukowa, którzy  przybliżyli gościom kulturę kaszubską. Był też czas na podziękowania skierowane w stronę władz, nauczycieli, rodziców i dzieci. Niemieccy opiekunowie przekazali na ręce pani Dyrektor drzewko, które ma być symbolem rosnącej przyjaźni pomiędzy naszymi szkołami. Wieczór zakończył się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

W piątek goście mieli okazję zobaczyć jak wyglądają lekcje w polskiej szkole, zaś wieczorem przyszedł czas na pożegnanie…


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2017-05-17 10:38:57)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2017-05-17 10:57:40)
Liczba odwiedzin: 497
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij